NOWA WIZJA MOTORYZACJI

Chcemy sprawiedliwego traktowania, eliminacji absurdów
drogowych i nowoczesnej motoryzacji.


Projekt MSWiA w sprawie przejść dla pieszych

30 zmodernizowanych przejść dla pieszych w 2018 r., 35 w 2019 r i 40 w 2020 r.– to plany MSWiA, w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020”. Projekt rządowej uchwały w sprawie tego programu został opublikowany na początku listopada. - czytamy na stronie BRD24.pl

Zdaniem autorów przedsięwzięcie ma na celu „poprawę infrastruktury bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym poprzez modernizację/przebudowę/doposażenie przejść dla pieszych ze szczególnym uwzględnieniem miejsc/lokalizacji o dużym natężeniu ruchu pieszych, takich jak szkoła, szpital, obiekt sportowy itp.”.
Przewidziano także działania „edukacyjno-profilaktyczne mające na celu uświadamianie wszystkich uczestników ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci, młodzieży, seniorów i kierowców, o prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych/ w okolicach przejść dla pieszych”. 

Portal zauważa, że w 2016 r. liczba wypadków na przejściach dla pieszych przekroczyła 4 tys. (W 2015 r. było ich 3,5 tys.). 

Na co konkretnie wydane zostaną miliony przeznaczone na remonty przejść? Tego nie wiadomo, bo program MSWiA nie przedstawia szczegółów. A warto byłoby, żeby objęte programem przejścia były dostosowane do najlepszych standardów – a te dopiero opracowuje inne ministerstwo – infrastruktury i budownictwa. W resorcie tym mają powstać regulacje dotyczące budowy przejść dla pieszych nie tylko na drogach krajowych, ale także na tych zarządzanych przez samorządy. Poza wytycznymi w sprawie budowy powstaną także te dotyczące ich oznaczenia czy oświetlenia. 

Więcej szczegółów: TUTAJ.

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.