NOWA WIZJA MOTORYZACJI

Chcemy sprawiedliwego traktowania, eliminacji absurdów
drogowych i nowoczesnej motoryzacji.


100 tys. miejsc pracy zawodowych kierowców zagrożone

Zagrożonych jest ponad 100 tysięcy miejsc pracy zawodowych kierowców w 20 tysiącach rodzinnych firm transportowych w Polsce. Przed takimi skutkami przyjętego w Luksemburgu unijnego stanowiska w sprawie delegowania pracowników ostrzega związek pracodawców "Transport i Logistyka". Do nowych zasad będą musiały dostosować się między innymi polskie firmy wysyłające swoich pracowników za granicę - czytamy na stronie motoryzacja.interia.pl

Firmy transportowe mogą mieć mniej czasu niż przedsiębiorstwa z innych branż, czyli mniej niż 4 lata na dopasowanie się do nowych przepisów. To wynika z przyjętego w Luksemburgu porozumienia - wskazuje Maciej Wroński - prezes organizacji "Transport i Logistyka".

Przepisy dyrektywy o delegowaniu są stosowane z chwilą wejścia w życie jednej z dyrektyw należących do pakietu drogowego. Jeżeli Parlament Europejski się pośpieszy, jest w stanie przyjąć tę jedną dyrektywę z pakietu drogowego już w przyszłym roku.

A przez to już w przyszłym roku nowe przepisy dotyczyłyby firm transportowych. Większość z nich w Polsce to małe, rodzinne przedsiębiorstwa, dla których parę miesięcy to za mało na przeorganizowanie swojej działalności.

Więcej szczegółów: TUTAJ.

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.