NOWA WIZJA MOTORYZACJI

Chcemy sprawiedliwego traktowania, eliminacji absurdów
drogowych i nowoczesnej motoryzacji.


Aktualności

Odblaskowe gadżety pod lupą UOKiK

Po kontroli Inspekcji Handlowej okazało się, że ok.30% odblaskowych gadżetów nie spełnia należycie swojej funkcji - podaje portal BRD24.pl

Rzecznik Praw Obywatelskich popiera nowy pomysł

Ministerstwo Cyfryzacji w kilku polskich miastach prowadzi obecnie pilotaż elektronicznej wersji dowodu osobistego. W przyszłości aplikacją w telefonie zamiast oryginalnym dokumentem będą mogli posługiwać się również kierowcy. Plany MC zakładają, że zmotoryzowani otrzymają rozwiązanie, które zastąpi prawo jazdy i dowód rejestracyjny - podaje moto.wp.pl.

Propozycja a carsharing?

Porozumienie w Oplu

Plan oszczędnościowy koncernu PSA wszedł w życie. Osiągnięto porozumienie dot. skrócenia godzin pracyi możliwości przechodzenia na wcześniejszą emeryturę.

Sektor transportowy w rozkwicie

Polska jest jednym z liderów w wykorzystaniu środków unijnych dostępnych w perspektywie finansowej 2014-2020. Spośród wszystkich sektorów jednym z najbardziej zaawansowanych jest sektor transportowy. Zawarto już umowy o dofinansowanie na realizację ok. 1000 km autostrad i dróg ekspresowych oraz na modernizację ponad 500 km linii kolejowych - podaje Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

Kampanie społeczne pod lupą

Badacze sprawdzili efekty ponad 250 kampanii o bezpieczeństwie w wielu krajach Europy. Co odkryli? Największy sens ma edukowanie i jednoczesne wzmacnianie nadzoru na drogach. Najmniejsze efekty dawało pouczanie kierowców o zbyt szybkiej jeździe i alkoholu za kółkiem, ale przede wszystkim – piętnowanie złych zachowań zamiast pokazywania efektów ostrożnej jazdy - czytamy na portalu BRD24.pl

Głuchoniemi a ciężarówki

Posłowie chcą, aby osoby niesłyszące i niedosłyszące mogły starać się o prawojazdy na ciężarówki, z wyjątkiem autobusów. Sejmowa komisja ustawodawcza w czwartek zdecydowała, aby parlament dalej pracował nad tym rozwiązaniem, przygotowanym przez komisję petycji. - czytamy na stronie motoryzacja.interia.pl

Twórca petycji uzasadnia,  że "nie ma żadnych dowodów, żeby stwarzały jakiekolwiek zagrożenie dla ruchu drogowego ze względu na swoją niepełnosprawność słuchową". 

KREPTD wystartuje już wkrótce

30 listopada br. wystartuje Krajowy Rejestr Elektroniczny Przedsiębiorców Transportu Drogowego (KREPTD). Znajdzie się w nim wykaz przedsiębiorców, którzy uzyskali zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika.

Projekt MSWiA w sprawie przejść dla pieszych

30 zmodernizowanych przejść dla pieszych w 2018 r., 35 w 2019 r i 40 w 2020 r.– to plany MSWiA, w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020”. Projekt rządowej uchwały w sprawie tego programu został opublikowany na początku listopada. - czytamy na stronie BRD24.pl

Ważne zmiany dla kierowców

Nowe przepisy mogą spowodować 10-ciokrotny wzrost odsetek aut, które nie przejdą pozytywnie badań diagnistycznych - czytamy na stronie Gazety Prawnej.

Nowe regulacje zaczną działać dzięki kolejnemu rozszerzeniu funkcjonalności Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Niemożliwa stanie się turystka przeglądowa uprawiana przez osoby poszukujące do skutku „liberalnego” diagnosty, który przymknąłby oko na dyskwalifikujące usterki auta.

Jakie zmiany czekają kierowców?

Strony